19 września 2022

Program „Laboratoria Przyszłości”

Program „Laboratoria Przyszłości”

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach udziału w projekcie Laboratoria Przyszłości Zespół Szkół w Krzywiniu został wyposażony w sprzęt elektroniczny, w skład którego wchodzą: drukarka 3D, laptop, dron, długopisy 3D, aparat cyfrowy z akcesoriami, lutownice, przenośny głośnik JBL partybox, dyktafon, laminator, sprzęt nagłaśniający oraz robot photon. Budżet z projektu został także wykorzystany na zakup nowych mebli oraz fototapety do wyremontowanej pracowni lekcyjnej. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany jako pomoc dydaktyczna na lekcjach techniki, matematyki, informatyki i zajęciach koła dziennikarskiego.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Adrian Tomkowiak