Antoni Grzegorz

Z miłości do czterech kółek

W 2014 rozpocząłem swoją przygodę z kartingiem w kategorii easykart 60. W tej kategorii moim największym osiągnięciem było zajęcie 3 miejsca na torze w Czeskim Chebie oraz w Vysokim Mycie. Na zakończenie sezonu uczestniczyłem w kartingowych mistrzostwach świata we włoskim Lignano, gdzie na 60 zawodników zająłem 20 miejsce.

Rok 2015 rozpocząłem w wyższej kategorii rok junior 125. W kategorii tej osiągałem prędkości do 140 km/h. W 2016 kontynuacja tej samej kategorii. Pod koniec sezonu doznałem kontuzji, musiałem przerwać starty.

Sezon 2017 rozpocząłem w wyższej kategorii senior rok, gdzie osiągałem prędkości do 160km/h. Ze względów zdrowotnych musiałem zrezygnować z kartingu, lecz to nie koniec mojej przygody z motorsportem.

W wolnych chwilach w zaprzyjaźnionym warsztacie zdobywałem praktykę jako mechanik. Pod koniec 2017 roku dostałem swój pierwszy rajdowy samochód Fiata Seicento 1.4 16v. W styczniu 2018 roku już jako kierowca pojechałem swój pierwszy SuperOes. W międzyczasie doskonaliłem swoje umiejętności na płycie poślizgowej, jak i w terenie. 13 października brałem udział w V rundzie SuperOes-u na torze Poznań. Startowałem swoim Fiatem Seicento 1.4 16v. Wyścig składał się z 5 wyjazdów po 4 km. Było sporo szybkich oraz wolnych szykan, ale nie zabrakło też dłuższych prostych. Podczas tych zawodów nie obyło się bez wpadek przez to, że sam byłem sobie mechanikiem, źle dobrałem opony i ciśnienie, co ostatecznie dało mi 5 miejsce. Zawody jednak uważam za udane.

Antek Grzegorz