Przez ruch i prawidłowe nawyki żywieniowe do zdrowia

Projekt „Przez ruch i prawidłowe nawyki żywieniowe do zdrowia” dobiegł końca.

Realizacja projektu przebiegała w dwóch modułach. Pierwszy z nich dotyczył aktywności fizycznej, stanowiącej  fundament zdrowia. Przeprowadzono 12 godzin zajęć  zumby.

Pod opieką instruktorki, w rytm bardzo energetycznej muzyki, dzieci wraz z mamami zmagały się z różnymi układami tanecznymi. Na twarzach rysował się uśmiech i zadowolenie. Kondycja fizyczna, precyzja w wykonywaniu ćwiczeń wzrastała wraz z czasem. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Drugi moduł  poświęcony był tematyce zdrowego żywienia.  

Tajniki  wiedzy na temat odżywiania się  i wyrabiania prawidłowych nawyków żywieniowych zdradziła uczestnikom projektu dietetyk - pani Dorota Kroma. Podczas zajęć teoretycznych przedstawiono prezentację  multimedialną, wskazano produkty, które powinny  być uwzględnione w naszej codziennej diecie. Polecono również literaturę kulinarną z której warto czerpać pomysły na  zdrowe i smaczne dania.

Po teorii  nadszedł czas na praktykę. Warsztaty kulinarne pokazały, iż zdobyta wiedza zaowocowała wśród uczestników projektu. Pod opieką dietetyczki rodzice wraz z dziećmi wykonali  pyszne, kolorowe, zdrowe potrawy oraz przekąski.

 Podsumowanie i prezentacja wyników projektu odbyły się 26 października 2017r. 

Uczestnicy  projektu zaprezentowali przed zaproszonymi gośćmi układy zumby, a następnie wraz ze swymi bliskimi kosztowali potrawy, które wykonali podczas wcześniejszych warsztatów.

Projekt niestety  dobiegł do końca realizacji, jednak  zapał do ćwiczeń pozostał. Obecnie  w naszej szkole, już za odpłatnością, jeden raz w tygodniu odbywają się zajęcia zumby w których uczestniczą nie tylko mamy. Zapraszamy Wszystkich do wspólnej zabawy i czerpania  ogromnych korzyści zdrowotnych  płynących z zajęć.

    

  

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich