Cyfrowa Izba Pamięci

Informujemy, że uruchomiliśmy projekt pt. „Cyfrowa Izba Pamięci”. Polega on na cyfrowej archiwizacji zasobów znajdujących się z zbiorach szkolnej Izby Pamięci. Zostały one zgromadzone dzięki przekazywaniu różnego rodzaju pamiątek rodzinnych do naszej szkoły. Pragniemy udostępnić je większej grupie odbiorców, stąd pomysł zgromadzenia ich w wersji elektronicznej. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć zgromadzone materiały i zapoznać się z ich opisem. Wszystkie zbiory zostaną z czasem skategoryzowane i podzielone na działy tematyczne (np. fotografie, dokumenty, itp.)

W zasobach będzie można zobaczyć źródła historyczne, pochodzące przede wszystkim z okresu I i II wojny światowej, Powstania Wielkopolskiego i XX-lecia międzywojennego. Oprócz pamiątek związanych z Patronem szkoły, czyli Powstańczą Kompanią Krzywińską, odwiedzający naszą Izbę Pamięci spotkają też źródła dotyczące wielu innych zagadnień.

Zachęcamy także ewentualnych darczyńców do przekazywania nam pamiątek z przeszłości, dotyczących ziemi krzywińskiej. Po ich sfotografowaniu zostaną zwrócone właścicielom, a zgromadzone w ten sposób źródła umieścimy w dziale „Zbiory prywatne”.

Osoby odpowiedzialne za projekt:

kwerenda i wybór źródeł – Marek Ryba

sprawy techniczne związane z publikacją – Mariusz Czapla

obsługa techniczna, fotografowanie eksponatów – Julia Wojtkowiak, Martyna Sobkowiak

Fotografie można obejrzeć w następujący sposób:

Link: https://photos.app.goo.gl/tWedgKLpJZ8k565D9 

1)    Po wyborze zdjęcia zostanie ono otwarte w trybie wielkoekranowym

2)    W lewym dolnym rogu znajduje się opis zasobu

3)    Jeśli opis zasobu nie wyświetla się w całości, należy kliknąć w opis. Pełen opis otworzy się po prawej stronie zdjęcia.

MATERIAŁY PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: izba.zskrzywin@gmail.com 

Historia szkoły w fotografii - Link: https://photos.app.goo.gl/w2RCPN2iujWKx1X79