07 czerwca 2024

Mistrzostwa Gminy Krzywiń w Szachach 2024

Mistrzostwa Gminy Krzywiń w Szachach 2024

7 czerwca 2024 zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Krzywiń w Szachach. W tym roku zawody odbyły się w Zespole Szkół w Krzywiniu, a ich organizatorami byli nauczyciele  szachiści  ZSiPO w Lubiniu  oraz ZS w Krzywiniu – pani Marta Bzymek oraz pan Przemysław Ruta. Pani dyrektor Katarzyna Bartkowiak otworzyła mistrzostwa, witając wszystkich miłośników tej królewskiej gry. Rywalizowano w 4 kategoriach: dziewczynki i chłopcy z klas I–IV oraz dziewczynki i chłopcy z klas V-VIII. Przy szachownicach zasiadło 52 zawodników, którzy rozegrali po pięć meczów. Mistrzostwa, jako sędzia główny, prowadził pan Witold Hadyniak. Nagrody, medale oraz dyplomy wręczyli sekretarz gminy pan Andrzej Konieczny oraz pan dyrektor Zbigniew Bernard.

Każdy mecz był źródłem wielu emocji. Nasza strefa ciszy oraz biblioteka okazały się miejscami, w których zawodnicy mogli pozbierać myśli i wyciszyć emocje przed kolejnymi rozgrywkami.

Wszystkim uczestnikom gratuluję zaangażowania i umiejętności. Mam nadzieję, że to spotkanie dało młodym szachistom wiele radości i satysfakcji z wygranych partii, uczyło pokory w chwilach porażki, a w jednym i drugim przypadku kształtowało postawę szacunku dla przeciwnika siedzącego po drugiej stronie szachownicy.

Fundatorem nagród był Urząd Miasta i Gminy w Krzywiniu – bardzo dziękuję.

Za współpracę i pomoc w organizacji mistrzostw słowa podziękowania kieruję do pani Marty Bzymek, pani Małgorzaty Ryby, pani Darii Walenciak, pani Sylwii Ruty, pana Sławomira Ceglarka.

Klasyfikacja:


kategoria dziewczęta klas 1-4:

miejsce 1. Alicja Szymańska

miejsce 2  Weronika Maciejewska

miejsce 3. Kornelia Grobelna

 

kategoria chłopcy klas 1-4

miejsce 1. Igor Walczak

miejsce 2. Stanisław Grobelny

miejsce 3. Leon Grobelny

 

kategoria dziewczęta klas 5-8

miejsce 1. Zofia Grobelna

miejsce 2. Amelia Duda

miejsce 3. Michalina Kustosz

 

kategoria chłopcy klas 5-8

miejsce 1. Korneliusz Sarbinowski                          

miejsce 2. Seweryn Dziudziel

miejsce 3.  Dawid Langner                          

Przemysław Ruta