07 października 2021

,,45 drzew na 45-lecie szkoły”- relacja z finału projektu przyrodniczego

,,45 drzew na 45-lecie szkoły”- relacja z finału projektu przyrodniczego

Tegoroczne obchody 45-lecia szkoły wiążą się z realizacją wielu projektów, konkursów, wystaw oraz imprez okolicznościowych, nawiązujących tematycznie do historii i rozwoju naszej placówki.

Jeden z projektów, o charakterze przyrodniczym, otrzymał wymowną nazwę ,,45 drzew na 45-lecie szkoły”. W pierwszej kolejności powiązany był ze zdobyciem funduszy od Nadleśnictwa Kościan na zakup sadzonek - 45 iglaków oraz symbolicznego, wielopokoleniowego dębu. Kolejnym etapem było zaprojektowanie przez koordynatorki projektu - Ewę Jagodzińską-Wiatrowską, Bernadetę Bieczyńską i Elżbietę Ratajczak - tablicy upamiętniającej to niecodzienne i zarazem historyczne wydarzenie. Zaprojektowaną tablicę wykonała i jednocześnie zasponsorowała lokalna firma Kowalstwo - Konieczny.

Dnia 4 października 2021 roku na boisku szkolnym odbyła się akcja kończąca powyższy projekt, a mianowicie sadzenie drzew przez dyrekcję szkoły, zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli. Pan Dyrektor Zbigniew Bernard wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Krzywiń panem Jackiem Nowakiem wkopali młody dąb natomiast pan Dariusz Borowiak, przedstawiciel rodziców, usytuował ufundowaną tablicę  pamiątkową w jego pobliżu.

Akcja została uwieczniona poprzez relację filmową i fotograficzną.  

Dziękujemy wszystkim, którzy  pomogli w realizacji powyższego projektu.

Ewa Jagodzińska- Wiatrowska
Bernadeta  Bieczyńską
Elżbieta Ratajczak