20 maja 2026
Powiatowy Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XXX Powiatowym Konkursie o Tytuł Mistrza Ortografii, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. W zmaganiach ortograficznych uczestniczyło blisko 40 uczniów ze szkół powiatu kościańskiego, a poziom rywalizacji był – jak przystało na mistrzów ortografii – niezwykle wysoki.
Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Musielak z klasy 5 a, Gabriela Szymańska z klasy 6 aoraz Julia Nowak z klasy 6 b. Uczennice wykazały się doskonałą znajomością zasad pisowni.
Szczególne gratulacje kierujemy do Aleksandry Musielak, która zajęła 10. miejsce, plasując się w ścisłej czołówce uczestników.
Czytaj również:
- Promocja szkoły
- Uroczystość na cmentarzu parafialnym
- Konkurs gramatyczny English Grammar Challenge
- Radosny dzień pełen zabawy – wycieczka klas pierwszych do Krainy Zabaw Bogilu
- Gminny Konkurs Czytelniczy dla trzecioklasistów
- Wielka majówka pod znakiem natury
- Egzamin ósmoklasisty
- Wyróżnienie w konkursie „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”
- Mniej niż 20 minut biegu, a tyle powodów do dumy!!
- Spektakle profilaktyczne w naszej szkole



