25 października 2022

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Pielęgnujemy pamięć o bohaterach naszej wolności.

Okres przed uroczystością Wszystkich Świętych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla innych. W związku z tym przedszkolaki odwiedziły miejsca pamięci poświęcone Powstańcom Wielkopolskim oraz ofiarom II wojny światowej. Dzieci zapaliły znicze przy pomniku obok Zespołu Szkół w Krzywiniu, na cmentarzu przy zbiorowym grobie Powstańców Wielkopolskich, pod tablicami upamiętniającymi siedzibę komendy ochotniczej kompanii powstańczej znajdującej się na ścianie domu przy Rynku 14 oraz honorowego obywatela Miasta i Gminy Krzywiń świętego Jana Pawła II. Odwiedzono również miejsce upamiętniające ofiary II wojny światowej w Czerwonej Wsi. Przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny. To była dla dzieci jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.

wychowawcy grup przedszkolnych

 

W ramach akcji „Szkoła pamięta -2022” uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawczyniami  zrealizowali następujące formy działań:

- odwiedzili lokalne miejsca pamięci, poznając związaną z nimi historię oraz zapalili znicze,
- przygotowali prace plastyczne, nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych (zamieścili je na klasowych gazetkach)

 

wychowawcy:

Ewa Jagodzińska-Wiatrowska
Bernadeta Bieczyńska

 

Klasy pierwsze i drugie uczciły pamięć naszych bohaterów.

Dzieci wraz z wychowawczyniami odwiedziły miejsca pamięci narodowej poświęcone Powstańcom Kompanii Krzywińskiej, którzy walczyli i polegli za wolność Ojczyzny. Ich pamięć uczciły minutą ciszy i zapaleniem zniczy. Uczniowie wykonali prace związane ze Świętem Zmarłych, z których powstała wystawa na szkolnym korytarzu.


wychowawczynie klas pierwszych i drugich

 

 

W ramach akcji „Szkoła pamięta – 2022” uczniowie klas 6 a i 6 b razem z wychowawcami i samorządem uczniowskim odwiedzili miejsca pamięci w Krzywiniu i Czerwonej Wsi, które posprzątali, ułożyli kwiaty i zapalili znicze.

Samorząd Uczniowski i wychowawcy klas