14 maja 2026

Najmłodsi odkrywają dzieła sztuki

Najmłodsi odkrywają dzieła sztuki

Tydzień Bibliotek w pełni. Tym razem miłymi gośćmi w bibliotece szkolnej byli najmłodsi. Przedszkolaki z grup „Pszczółki”, „Biedronki”, „Kotki” i „Jeżyki” odkrywały dzieła wielkich mistrzów, poznawały tajniki pracy artystów i oddawały się pasji twórczej. Była to również doskonała okazja do wspólnego czytania. Grupy starsze poznały historię Aniki, która wyrusza w podróż, by odnaleźć kolory świata. Dowiedziały się również, kiedy pada deszcz życzliwości. W tym miejscu polecamy mądrą książkę „Deszcz życzliwości” Mojo Graffi. Niewątpliwie atutem całej serii jest piękna szata graficzna. Młodsi uczniowie poznawali książkę „Kolory” i szukali barw w otaczającym nas świecie.

Zajrzyjcie tu do nas koniecznie!

Sylwia Ruta