28 września 2021

Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa

Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa

Nasza szkoła przystąpiła do projektu, który ma na celu promocję i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności popularyzację przepisów ruchu drogowego wśród dzieci.  28 września 2021 roku uczniowie klasy 4a wzięli udział w szkoleniu, które przeprowadziła sierż. sztab. Paulina Piechowiak, omawiając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Była to też okazja do przypomnienia dzieciom numerów telefonów alarmowych. Część praktyczna została przeprowadzona przez straż pożarną i policję. Uczniowie pokonywali tor przeszkód w alkogoglach służących do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.  Zajrzeli do wozu strażackiego i poznali jego wyposażenie.

Uczestnicy spotkania otrzymali plakietki odblaskowe, które pozwalają czuć się bezpiecznie na drodze w warunkach ograniczonej widoczności, jak również certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa.

Podczas spotkania dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie przekazał na potrzeby naszej szkoły torbę medyczną z wyposażeniem oraz mobilne miasteczko ruchu drogowego.