08 października 2021

Konkurs wiedzy o szkole

Konkurs wiedzy o szkole

W ramach obchodów 45-lecia oddania do użytku budynku szkolnego przy ul. Strzeleckiej 13 w piątek 8 października odbył się konkurs wiedzy o szkole „Moja szkoła ma 45 lat - czy ją dobrze znam?” W historyczno-szkolnych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich, którzy wcześniej w ramach eliminacji rozwiązywali test związany z naszą szkołą.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się po trzy osoby z klasy IIa, IIb, IIIa i IIIb. Uczestnicy losowali numer krzesła i jednocześnie kolejność otrzymywania pytań z listy. Nad przebiegiem konkursu i poprawnością odpowiedzi czuwała komisja w składzie: pan dyrektor Zbigniew Bernard, pani wicedyrektor Violetta Drożdżyńska oraz dwie emerytowane nauczycielki naszej szkoły pani Barbara Samelczak i pani Elżbieta Szymczak. Po przeliczeniu punktów w postaci cukierków okazało się, że konieczna była dogrywka. Troje uczniów z klas drugich w zadaniu zręcznościowym musiało zawalczyć o drugie miejsce i troje uczniów z klas trzecich o najniższą lokatę na podium. Zwycięzcami zostali:

Klasy II

1. Piskorski Stanisław

2. Konopka Antonina

3. Humerska Zuzanna

Klasy III

1. Kaczmarek Blanka

2. Ruta Marta

3. Mikołajczak Tobiasz

Laureatom konkursu gratulujemy. Nagrody i dyplomy otrzymają podczas głównej uroczystości 45-lecia, która odbędzie się 14 października. Widzom dziękujemy za uwagę i zdyscyplinowanie. Na pewno wszystkie dzieci z klas drugich i trzecich wzbogaciły swoją wiedzę o szkole, która przecież jest naszym „drugim domem”.

Organizatorki:

Zofia Szydłowska i Beata Owczarska