01 października 2025
"Jeżyki" tworzą pajęczynki
Kilka dni temu w naszej grupie odbyły się zajęcia na temat „Babiego lata”. Przedszkolaki wysłuchaly słuchowiska dotyczącego życia pająków i wiedzą już, że „babie lato” to zjawisko unoszenia się w powietrzu długich, cienkich nici pajęczych tworzone przez małe pająki. Nasze JEŻKI z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach ruchowych tj: „pająki i muchy”, „pajęczyna przyjaźni” oraz „raz, dwa, trzy pająk patrzy”. Wykonywały improwizacje muzyczne do muzyki klasycznej z wykorzystaniem bibuły. Poznały piosenkę pt " Pajączki i jesień". Wykonały również świetne prace plastyczne- ucząc się przy tym nawlekać wełnę na plastikową igłe. Na koniec odbyliśmy spacer w okolicy przedszkola w poszukiwaniu babiego lata.
Wych. Alicja Kolasińska















