30 września 2021

Dzień Chłopaka w 6a

Dzień Chłopaka w 6a

30 września to Dzień Chłopaka. Tego dnia szkolne dziewczyny z wielu klas przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki. W składzie klasy 6a nie ma dziewczynek, toteż organizacja tego dnia przypadła w udziale wychowawczyni klasy, która postanowiła zaktywizować swoich młodych podopiecznych. Dlatego też w piątek 1 października cała klasa mogła wziąć udział w wycieczce rowerowej do Gostynia. W planie wycieczki był seans filmowy „Fatima” w kinie „Pod Kopułą”.

Rowerowa wycieczka rozpoczęła się o 11:00 pogadanką na temat bezpieczeństwa w czasie jazdy i sprawdzeniem sprawności rowerów. W osiemnastokilometrowej drodze do Gostynia towarzyszył szóstoklasistom tata Macieja, a na postojach grupa zajadała się przepysznym sernikiem upieczonym przez mamę Jakuba.

Pogada była słoneczna, choć powiewał lekki wietrzyk, który trochę utrudniał jazdę do Gostynia. Droga powrotna była łatwiejsza, bo więcej było zjazdów z górek niż podjazdów. Każdy z chłopców sprostał wyzwaniu. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Frajdą były wspólne zmagania i współpraca podczas jazdy, pokonywanie własnych słabości i wzajemne zachęcanie do wysiłku fizycznego. Dodatkowo chłopcy, oglądając film „Fatima”, mieli możliwość poznania historii dzieci, które żyły na początku ubiegłego wieku.

Jolenta Drożdżyńska