04 maja 2026

Biało-czerwone święta majowe

Biało-czerwone święta majowe

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pt. „Biało-czerwone święta majowe”, przygotowana przez uczniów klas pierwszych. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas I–III, dzieci z grup przedszkolnych, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Swoją obecnością zaszczyciły nas pani dyrektor Karolina Mitrus oraz pani wicedyrektor Anna Czaplewska-Masłowska. Uroczystość przebiegała w podniosłej i jednocześnie radosnej atmosferze.

Uczniowie w przystępny i ciekawy sposób przybliżyli znaczenie symboli narodowych – flagi, godła oraz hymnu Polski. Przypomnieli również, dlaczego obchodzimy Święto Pracy, Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Mali artyści wykazali się nie tylko odwagą sceniczną, ale także wysoką kulturą osobistą i szacunkiem dla prezentowanych treści, czym wzbudzili uznanie wśród zgromadzonej publiczności.

Podczas akademii wystąpił również zespół Electra, który przedstawił efektowny taniec z biało-czerwonymi flagami, podkreślając patriotyczny charakter uroczystości.

Cała uroczystość była piękną lekcją patriotyzmu i historii, a także okazją do wspólnego świętowania ważnych dla Polski dni.

Violetta Drożdżyńska
Aleksandra Ślotała
Paulina Bartkowiak
Andżelika Pawelczyk - Skrzypczak
Adrian Tomkowiak